לחץ להגדלה
הגלעד הזמני שהוקם בשחרור בסיום המלחמה. האלונקה בגלעד של אורי
לחץ להגדלה
ביתו המופגז בגדות לפני מלחמת ששת הימים
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
מנחם קדרון הדליק/ה נר לזכרו ב-04/01/2017: "עדיין זוכר אותך תמיד, אורי!".
 
Josh Josh Grandes הדליק/ה נר לזכרו ב-16/07/2015: "Hi, I visited your website and figured I could help you optimizing it for all mobile devices. Our experts have extensive knowledge of all latest innovations providing the best in mobile-optimized web performance and security. We would gladly design mobile-optimized landing pages for any of your online campaigns if needed. Please let me know if you find this interesting. All the best, Joshua Grandes AgentGrpahics. Email - josh@agentgraphics.com".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר אורי לבוביץ, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר אורי לבוביץ, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
אורי כתב למשפחה מגדות ב 15.11.64 

15/11/64          שלום לכולכם


          כאן שוב אורי, כותב לכם מכתב הרגעה בעקבות התקרית שהיתה רחוק צפונה, לספר את האמת – אז אני יודע פרטים נוספים על הכתוב בעיתון לא שמעתי אש ולא דם. בשעה 2:45 – 3:00 בערך ראיתי רק תמרות עשן בצפון הרחוק וזאת לאחר שארבע סילונים הסבו את תשומת ליבי למצב היות וסילון באזור זה, דבר נדיר הוא ולאחר שראיתי פטרית עשן גם ברכס הסורי הבנתי שקרה משהו שם והולך שמח. כל זה ראיתי מהמוסך – מקום תצפית טוב לעבר הצפון, אך הוא היה רחוק והראות לא מן הטובות היתה, פרטים נוספים שמעתי רק בשעה 5:00 בחדשות ואז נודע לי שהעסק ערך הרבה זמן ואני היתי עד לתמרות העשן שלאחר הקרב. אך דבר יותר מעניין בודאי תרצו לשמוע, ובכן אנו נשארנו לעבוד אפילו "אובר טיים" במוסך ואני ירדתי רק ברבע לחמש במקום ב ארבע ולא ידעתי על הנעשה במשק אך סיפרו כי במשק ידעו על התקרית בשעה 2:00 והיו במצב כוננות על הדשא לפני חדר האוכל,


          למחרת בשבת עבדתי בשטיפת כלים בחדר האוכל – כשגמרתי בשעה 3:30 בערך נשמע פיצוץ גדול ותו לא, זה היה בדרכי חזרה לחדר, מיד נכנסו כולם למתיחות שהשתררה לאחר 5 דקות אולם מספרים במשק שאחד החברים רץ בתחתונים למחסן הנשק וכרגיל במצב הזה מחפשים בדיחות ומצאו אותו – את המסכן בתחתונים שרץ בכל המשק


          היום יום ראשון קמתי בשעה 04:00 במקום 06:00 כדי לתקן כלי שנשבר והיה דחוף לעבודה. כולם היו במצב כוננות, אך העבודה נמשכה כרגיל, המשיכו לעבוד בשדה – אך – אלה שעבדו בשדה ירדו עם נשק וכן אבטחה של משמר הגבול. החיים בגדות התנהלו כסידרם – בשבת לא נתנו "פס" לאף אחד, היתה הוראה ממפקדת החבל לא לצאת את המשק.


          ועתה נחזור לעסקנו הרגילים. מכתב נוסף שלי נשלח ללא מענה, אך מכיוון שלא יעזרו כאן דיבורים, לא נרחיב אותם על נושא זה.


          אבא כבר חזר הביתה? איך אבא בילה את ההבראה? ואיך אברומצ'יק ואילנה נצלו הזדמנות זו שאבא היה מחוץ לבית?


          כעונש לאילנה על אי כתיבת מכתב לא אשאל אותה על כימיה ולא על פיזיקה אף לא על תלמוד ומתמתיקה ולכן רק אאחל לה הרבה מבחנים – כל יום אחד ולמורים – "כל המרבה הרי זה משובח".


          גם את אברומצ'יק לא אשאל מה נשנע בעבודתו ובבית – הספר ומה נשמע סתם כך כשאבא בהבראה, כלום לא אשאל אתכם, היות ואתם ילדים רעים ולא כותבים.


          ד"ש לסבתא ואמא, אני שלם ובריא וחזק כמו הזקן ממטולה שמרים שני קרשים ביד אחת


היו שלוםאורי ליבוביץ


אורי כתב הביתה מגדות ב 11.11.64 

11/11/64גדות


          שלום לכולם


          כאן הכל כשורה היום יום רביעי ( יש סרט ) בשבת יהיה כנס גרעין בגדות ויהיו כאן כל החברה מגרעין ב. או יותר נכון צריכים היו להיות בגדות מסובך קצת לא?  אך אין דבר.  קיבלתי מכתב מאבא מבית הבראה, הפתעה נעימה קצת אך מאז החופש לא קיבלתי מכתב מהבית, היה כן מכתב מאילנה בזכות השרות הבולאי, אם לא היה יוצא בול חדש אני מסופק אם היתה שולחת לי וזאת על סמך זה ששלחתי לה תשובה עוד באותו יום ושאלתי מה עם הפיזיקה מתמתיקה כימיה ושאר ירקות ולא ענתה לי עדיין אך אין דבר עוד נעשה חשבון מאברומצ'יק למשל אני לא מחכה כלל למכתב היות והוא אינו יודע לכתוב בלא ניקוד ומתבייש לנקד את המכתבים נפגעת, שלח לי תכתוב לי אם באמת נפגעת ( על אמת כמו שאומרים ) אז תכתוב ותבקש סליחה במכתב, אם לא תענה אסיק מסקנה שזה נכון ואז כשתיכתוב בלא ניקוד מכתב אז אתפלא ואגיד שהתקדמת בעברית, אתה יודע כבר לכתוב.


          ד"ש לאמא וכן תספרו לסבתא שקיבלתי מכנסים לעבודה וגרבים לעבודה וכן מפתחות לכל הארונות במוסך ושאני חי ובריא ושלם ושלא שכחתי אותה ושלא אבוא בשבת, אבל אל "תסבנו" את סבתא לא יפה. (שמיכת פוך יש לי גם )


          כן אכשיו {עכשיו} משהו רציני, שמעתי שקיבלתי את התעודה ( אבא כתב ) תשלחו לי לראותה זה מעניין ואין לי סבלנות לחכות עד החופש, ועתה שלום


מאורי.


 
אם יש לך חומר מתאים מפרי עטו אנא שלח על כך הודעה למנהל האתר.
 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©